„Je zbytečné léčit oko bez hlavy, hlavu bez těla a tělo bez duše.“ 

                                                                         Hippokratés , 460 l. př.n.l.

JIž   ve starověku  lidé věděli, že tělo a duše tvoří ucelený systém. Péčí o fyzické tělo  následně  ovlivnujeme i  stav mysli.

Skrze tělo a  funkčnost  všech jeho  jednotlivých částí lze ovlivnit  stav mysli. Funguje to ovšem i naopak - svým myšlením a chováním  ovlivnujeme zpětně  fyzické tělo, které si takto můžeme "zablokovat" 

Fyzické tělo  zhmotnuje stav našeho ega, duše, ducha, psyché - můžeme to nazvat, jak chceme.  Každopádně naše nastavení mysli a vlastní myšlení, se odráží na fyzickém těle a to jak  negativní myšlení , tak i pozitivní. Pokud má člověk hodně stresu, je vyčerpaný,  je nervozní - takové tělo bude sevřené a vnitřní enegie těla nebude cirkulovat správně. V douhodobém časovém horizontu  se nejvíce namáhaná část natolik vyčerpá, že přijde NEMOC.

Pokud ovšem člověk žije v souladu sám se sebou a vnitřně je spokojený a vyrovnaný,  tak jeho fyzické tělo je  dostatečně  zásobeno energií na všech   úrovních. Tomuto stavu pak říkáme  ZDRAVÍ.

Nejlepší pravidelnou péčí  o tělo  jsou masáže.

Masáže  v klasickém pojetí prokrví  a uvolní tělo.

Masážemi lze  i  velmi pomoci  s případnými zdravotními potížemi - bud  vedou ke zmírnění potíží, nebo i k odstranění potíží.

Čínské ozdravné masáže - TUINA se věnují jak  "léčbě"  pohybových potíží, tak potíží interního charakteru.

Každému klientovi  pomůžeme  zvolit indiviuální masážní postup, zaměřený  na  dané potíže.